Connect with Us

Gjesti i bukur i tifozëve turq për të prekurit nga tërmeti/ Mos ki frikë…

Sport

Gjesti i bukur i tifozëve turq për të prekurit nga tërmeti/ Mos ki frikë…

Publikuar

-

Ditë të këqija për Turqinë. Shkak u bë një tërmet i rënë më 24 janar, që ka shkaktuar viktima të shumta dhe të plagosur. Sigurisht dëmet materiale janë të shumta, pasi kishim të bënim me një tërmet të shkallës 6.8 Righter.

Solidariteti është i madhe me ata që janë prekur nga tërmeti dhe nuk mund të mungojë as nga stadiumet. Fansat e Fenerbahce, një ditë më parë në takimin me Basaksehir kanë shpalosur një banderolë me një mesazh domethënës: “Mos ki ftohtë Elazig, Fenerbahce është me ty”.

E gjitha kjo është shoqëruar me veprimin tjetër domethënës. Tifozët kanë hedhur kanë në fundin e ndeshje shaje dhe kapuça në fushë, pikërisht për t’u dhënë zemër familjeve të pastreha që duhet të përballojnë edhe të ftohtin në këto ditë të acarta të janarit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: