Connect with Us

Plas në Superligë/”Presim deri të enjten”, Presidenti i Bylisit kërcënon me largim nga kampionati

Sport

Plas në Superligë/”Presim deri të enjten”, Presidenti i Bylisit kërcënon me largim nga kampionati

Publikuar

-

Presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj kërcënoi se nëse FSHF-ja nuk merr masa ndaj gjyqtarëve të sfidave Tirana-Bylis 2-1 dhe Teuta-Bylis 1-0 deri ditën e enjte kur mblidhet Komisioni i Disiplinës, atëherë Bylisi do të tërhiqet nga kampionati.

Në një lidhje direktet me “Sport Neës Plus”, Kapllanaj pranoi se nga vendimet e gabuara apo tendencioze të arbitrave në dëm të Bylisit, skuadrës ballshiote i janë hequr 13 pikë.

“Ai arbitri i ndeshjes me Teutës harron që ai paguhet nga presidentët e klubeve dhe duhet të mbajë ndeshjen ashtu siç. Ka qenë një arbitër tendencioz, ka bërë çfarë kadashur. Po të doni, ndiqni ndeshjen me Teutën. Nga minuta parë deri në fund, I shikoni të gjitha momentet si ka arbitruar.

Nuk kam mbajtur qëndrim 1,2 apo 3 javë, sepse i kemi konsideruar thjesht si gabime . Janë plot ndeshje, ka filluar që me Partizanin në Ballsh duke mos dhënë dy penallti. Edhe kundër Laçit nuk na kanë dhënë penallti, edhe me Skënderbeun që kemi fituar, s’na kanë dhënë penallti.

Të gjitha fitoret tona janë të pastra dhe të pakontestura. Të gjitha hmbjet janë të kontestuara. Sot do të kishim 13 pikë më shumë

Nëse deri ditën enjte nuk merret vendim kundër këtyre arbitrave, atëherë le të vazhdojë kampionati me 9 ekipe. Ne investojmë 100 %, janë lekët e familjes sonë. Nuk mund të tallen Laver Alla me të tjerë”, përfundoi presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka: Dy zyrtarë të FSHF-së janë infektuar me koronavirus

Publikuar

-

Nga

Si në shumë botën, Koronavirusi ka prekur në anën financiare edhe futbollin në Shqipëri, që tashmë është në vështirësi të mëdha. FSHF-ja ka dalë hapur ku ka kërkuar ndihmë nga qeveria shqiptare, për tu përfshirë edhe sektori i sportit në paketën e kompesimit, pasi rrezikohet falimentimi. Megjithatë qeveria, ende nuk e ka reaguar për këtë. […]

LEXO TE PLOTE