Connect with Us

Takaj ngre peshë korçarët: Presim qershorin, e kam nisur dhe do e mbyll me Skënderbeun

Sport

Takaj ngre peshë korçarët: Presim qershorin, e kam nisur dhe do e mbyll me Skënderbeun

Publikuar

-

Skënderbeu është duke konkurruar me dinjitet në Superiore, pavarësisht vështirësive të mëdha që ka kjo skuadër. Dënimi në Europë është padyshim një mungesë e madhe motivimi për vetë lojtarët, por gjithsesi ky klub e ka një shpresë në gjykatën federale. I ftuar në “Zona Gol” është presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj, i cili i premton besnikëri ekipit pavarësisht këtyre momenteve të vështira.

“Ju i dini problemet e Skënderbeut, si të gjithë. Ne jemi në pritje të një gjyqi që keni njohuri të gjithë. Jemi duke e respektuar kampionatin, vetëm ftoj mediat dhe specialistët që të jenë pak të kujdesshëm me opinionet e tyre. Kjo pasi po ndikon shumë presioni i tyre mbi lojtarët tanë, që kanë edhe një moshë të vogël. Gjithë këto Kupa që ne kemi marrë kanë qenë shumë të vështira, duke hedhur djersë dhe para.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE