Connect with Us

Video: Mrekullia e javës/ Mbrojtësi largon golin e sigurt me një super lëvizje

Sport

Video: Mrekullia e javës/ Mbrojtësi largon golin e sigurt me një super lëvizje

Publikuar

-

Ka gola spektakolarë, por edhe pritje spektakolare të portierëve. Këtë herë skemën e ka marrë një lojtar, i cili shpëtoi skuadrën e tij nga një gol i sigurt dhe i mohoi fitoren skuadrës së James Adenyi, Ironi Kyriat Shmona.

Gjithçka ndodhi mbrëmë dhe protagonist ishte mbrojtësi Oren Biton, mbrojtës i Hapoel Be’er Sheva. Në minutën e 92-të, pas një goditje këndi, ai shmangu golin e ekipit kundërshtar me një lëvizje akrobatike dhe mori duartrokitjet e publikut.

Mbrojtësi e largoi topin në vijën fatale dhe kështu i shmangu humbjen skuadrës së tij. Më pas topi i larguar prej tij u hoq nga zona nga një tjetër futbollist dhe Be’er Sheva u qetësua.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shqipëria të marrë shembull, ja sa milionë euro jep Kosova për të shpëtuar futbollin pas COVID-19

Publikuar

-

Futbolli në vendin tonë dhe në Kosovë është shumë e lehtë të prekë fundin, pasi është vetëm pak mbi të. Koronavirusi është gati t’i japë të shtyrën finale për të sjellë kapitullimin, por në Kosovë duket se e duan futbollin dhe ndihmojnë për të mos e hedhur në tapet sportin e dashur të tyre. Ndryshe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE