Connect with Us

Video: Sulmuesi i Interit del me karton të kuq, tifozi i vogël shpërthen në lot

Seria A

Video: Sulmuesi i Interit del me karton të kuq, tifozi i vogël shpërthen në lot

Publikuar

-

E diela e sotme ka qenë e mallkuar për Interin.

Sikur të mos mjaftonte barazimi 1-1 i marrë në shtëpi kundër Cagliarit, zikaltrit nuk do ta kenë në dispozicion Lautaro Martinez për ndeshjen e ardhshme të kampionat kundër Udineses, por ai mund të mungojë edhe në derbin kundër Milanit.

Argjentinasi, në fakt, është ndëshkuar me karton të kuq në fund të takimit për protesta dhe fyerje ndaj arbitrit të ndeshjes dhe rrezikon të skualifikohet për të paktën dy ndeshje. Tani topi i kalon gjykatësit sportiv, i cili do ta marrë vendimin e tij në fillimin e javës së ardhshme.

Në momentin e daljes së yllit të Inter-it nga fusha, telekamerat kanë kapur një tifoz të ri të zikaltërve, i cili ka shpërthyer në lot, teksa babai i tij mundohej ta ngushëllonte.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: