Connect with Us

Abazaj: Kampionat i çuditshëm, ju tregoj ishte apo jo goli ndaj Partizanit

Sport

Abazaj: Kampionat i çuditshëm, ju tregoj ishte apo jo goli ndaj Partizanit

Publikuar

-

Kristal Abazja ishte heroi Kukësit në sfidën e sotme ndaj Partizanit, teksa shënoi golin e fitores. Në prononcim pas ndeshje për emisionin “Gola pas Goli”, ylli i skuadrës verilindore deklaroi se topi e kaloi vijën dhe ishte gol i rregullt.

“Ishte një ndeshje shumë e bukur. Jam shumë i lumtur për golin. Vinim pas një barazimi në Gjirokastër. Është një kampionat i çuditshëm. Në fund të fundit është trajneri ai që rrezikon. Ishte një ndeshje e keqe ndaj Luftëtarit. Vetëm kaq. Të gjithë kemi raporte të mira me trajnerin. E harruam atë takim dhe fituam ndaj Partizanit. Në Gjirokastër e nisëm me 2 pyka dhe ndërroja krahët me Gavazajn.

Mendimi im personal është që ishte gol. Kur shkova në fundore, e pashë që topi ishte brenda. Kemi për të rregulluar diçka. E nisim shumë lehtë. Kjo është mangësia më e madhe. Ekipin e kemi, grupi është, besoj se mund t’ia dalim”, u shpreh Abazaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Merr fund votimi, Tirana zgjedh futbollistin më të mirë të shekullit

Publikuar

-

Nga

Klubi i Tiranës mbylli sondazhin për “futbollistin më të mirë bardheblu në 100 vite histori” të 24 herë kampionëve të Shqipërisë. Në faqen zyrtare, Tirana publikoi si fitues emrin e ikonës bardheblu Arben Minga si lojtari më i mirë dhe më i preferuar në historinë e klubit kryeqytetas. Ky sondazh ishte ëelur para 10 ditësh […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Lojtari i Partizanit e pranon hapur: Më duan në Azerbajxhan, do largohem

Publikuar

-

Nga

Futbollisti i Partizanit i huazuar te Besa Lukas Kardozo zbuloi së fundmi se ka marrë një ofertë nga një klub i Azerbajxhanit. Në një intervistë për median sportive azere “apasport”, sulmuesi brazilian theksoi se do të rishikojë mundësinë për të luajtur për “të kuqtë” në fund të sezonit. Ai shton se nëse drejtuesit e 16-herë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Braçe i përvishet sërish Dukës: Shit Bently-n meqë të dhimbset futbolli, ose pagaj me fitimin tënd nga Digitalbi

Publikuar

-

Nga

Debati mes zv/kryeministrit Erion Braçe dhe presidentit të FSHF-së Armand Duka rreth dhënies së ndihmës financiare të shtetit për klubet e futbollit shqiptar ka vazhduar sot me kundërpërgjigjen e zyrtarit të qeverisë. Braçe i bëri thirrje kreut të FSHF-së që “të shesë automjetin e tij Bentli për të siguruar para që do të shkojnë si […]

LEXO TE PLOTE