Connect with Us

Akuzoi për përdhunim Kobi Brajantin, gazetarja pushohet nga puna

Sport

Akuzoi për përdhunim Kobi Brajantin, gazetarja pushohet nga puna

Publikuar

-

Lajmi më i përfolur në kohët e fundit është ai i Kobi Brajant, i cili u nda nga jeta ditën e djeshme, pas një aksidenti me helikopter, në të cilin ndodhej edhe vajza e tij 13-vjeçare së bashku me 7 persona të tjerë në bord.

Megjithatë pavarësisht mesazheve të lamtumirës për legjendën e basketbollit, ka pasur edhe nga ata që kanë tentuar të nxjerrin një anë të keqe të jetës së tij.


Gazetarja e “The Washington Post”, Felisia Sonmez është shkarkuar nga puna, për shkak se ka nxjerrë një lajm në lidhje me Brajant, ku tregon disa akuza për përdhunim nga legjenda që ndërroi jetë ditën e djeshme.
Ajo nëpërmjet “Twitter”, ka treguar për rastin e një përdhunimi nga Brajant në vitin 2003, dhe pikërisht këtë lajm e ka nxjerrë pak minuta pasi ai ndërroi jetë.

Menjëherë pas kësaj, Sonmez është pezulluar nga puna e saj, teksa ka marrë edhe kërcënime të shumta. Për sa i përket rastit të përmendur, Brajant e ka pranuar se ka kryer një marrëdhënie me një vajzë 19-vjeçare, por nuk pranoi se e kishte përdhunuar atë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE