Connect with Us

Dashuria e tepërt për helikopterët, ish-menaxheri rrëfen tmerrin: Ja si Kobe fiku motorrin në mes të qiellit

Super Liga

Dashuria e tepërt për helikopterët, ish-menaxheri rrëfen tmerrin: Ja si Kobe fiku motorrin në mes të qiellit

Publikuar

-

Kobi Brajan kishte dobësi për fluturimet me helikopter. Kjo gjë që është transmetuar për vite me radhë nga mediat amerikane, ku ylli i basketbollit fluturonte vazhdimisht me helikopter brenda Kalifornisë.

Madje, ai rrezikonte dhe jetën e personave të tjerë duke provuar manovra të ndryshme.

Ish-menaxheri i përgjithshëm i Los Anxhelos Lejkërs Rob Pelinka rrëfen tmerrin që përjetonte sa herë që Brajan luante me rrezikun. Njëherë, fituesi i 5 titujve kampionë të NBA-t, i kërkoi pilotit të kryente manovra ushtarake me helikopterin si dhe njëherë fiku motorrin kur po fluturonin.
“Në ato momente më kaloi jeta para syve. Për pak sa nuk pësova infarkt. Kobi rrinte ulur dhe i qetë”, rrëfen Pelinka.

41-vjeçari fluturonte shpesh me helikopter sa herë që skuadra e tij Los Anxhelos Lejkërs zhvillonte ndeshje kampionati. Duket mania për të fluturuar me helikopter i kushtoi jetën atij dhe vajës së tij.

Policia e Los Anxhelosit konfirmoi se pas përplasjes së një helikopteri në territorin e Kalifornisë, u gjetën 5 persona të vdekur. Autoritetet konfirmuan se mes viktimave ishte ylli i sportit Kobi Brajan. Disa orë pas lajmit tragjik, edhe vajza e tij Xhana Mari Brajan u deklarua e vdekur nga autoritetet amerikane.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Gregu tifoz me Tiranën? Olsi Rama befason me përgjigjen për nipin e tij

Publikuar

-

Nga

Olsi Rama nuk ka folur në konferencën e sotme vetëm për Esat Malën. Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit u ndal te derbi me Tiranën, gjykimi dhe te nipi i tij, Greg Rama, i cili pas ndeshjes Kukësi-Tirana u shfaq krah Michael Ngo në një nga lokalet e natës në kryeqytet. “Është e vërtetë, që vetëm […]

LEXO TE PLOTE