Connect with Us

Gati sfida e radhës në “Air Albania”, ja kush janë dy ekipet që pritet të luajnë në impiantin e ri

Sport

Gati sfida e radhës në “Air Albania”, ja kush janë dy ekipet që pritet të luajnë në impiantin e ri

Publikuar

-

Pasi u luajt ndeshja mes Kukësit dhe Partizanit në javën që lamë pas, në stadiumin “Air Albania”, tani mund të luhet edhe një tjetër ndeshje në atë stadium nga Kategoria Superiore.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, Tirana ka bërë një sondazh, ku ka pyetur tifozët nëse ndeshja me Teutën e kësaj jave duhet të luhet në “Air Albania” apo në “Selman Stërmasi”.

Mesa duket bardheblutë pas derbit tani po mendojnë të zhvillojnë edhe një tjetër ndeshje në stadiumin e ri, ku edhe mbështetja e tifozëve pritet të jetë e madhe.

Nuk dihet ende nëse do të luhet aty apo jo, por ajo që është e sigurt është se kjo është një alternativë, ku do të merret mendimi i tifozëve dhe më pas do të vendoset.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE