Connect with Us

Llullaku vendimtar me ekipin e tij, mposht i vetëm ekipin serb

Sport

Llullaku vendimtar me ekipin e tij, mposht i vetëm ekipin serb

Publikuar

-

Azdren Llullaku ka qenë protagonist kryesor për skuadrën e Shaktjor Soligorsk teksa në miqësoren e djeshme ka realizuar dy gola në fitoren e tijve 0-2 përballë ekipit serb të Subotika.

Sulmuesi i Kombëtares hapi llogaritë në pjesën e dytë të takimit teksa realizoi në minutën e 62 me penallti, ndërsa më pas konfirmoi formën e mirë me një tjetër rrjetë në tre minuta para se të mbyllej sfida.

Në këtë periudhë skuadra e Shaktjor Soligorsk do të ketë disa miqësore për shkak se kampionati bjellorus ka përfunduar, teksa ekipi i 31-vjeçarit e mbylli sezonin në vend të tretë duke u kualifikuar në Kupat e Europës.

Ndërsa, vlen të përmendet se në sezonin e kaluar pjesë e kësaj skuadre ishte edhe Elis Bakaj. Ndërkaq, Llullaku tashmë shpreson që të rifitojë edhe vendin në Kombëtare, pasi prej disa kohësh ka qenë jashtë planeve të kuqezinjve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Gregu tifoz me Tiranën? Olsi Rama befason me përgjigjen për nipin e tij

Publikuar

-

Nga

Olsi Rama nuk ka folur në konferencën e sotme vetëm për Esat Malën. Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit u ndal te derbi me Tiranën, gjykimi dhe te nipi i tij, Greg Rama, i cili pas ndeshjes Kukësi-Tirana u shfaq krah Michael Ngo në një nga lokalet e natës në kryeqytet. “Është e vërtetë, që vetëm […]

LEXO TE PLOTE