Connect with Us

Manaj flet troç: Falë zotit ika nga Albacete, dua të luaj me Barcelonën A

La Liga

Manaj flet troç: Falë zotit ika nga Albacete, dua të luaj me Barcelonën A

Publikuar

-

Rei Manaj ka ndërmarrë një aventurë të re në karrierën e tij, teksa hodhi firmën për të qenë pjesë e Barcelonës B. Shumë pati nga ata që e gjykuan sulmuesin për zgjedhjen e bërë. Madje e cilësuan edhe si një hap pas, duke pasur parasysh faktin se do të shkonte nga kategoria e dytë spanjolle në një kategori më poshtë.

“Kam disa objektiva që dua t’i mbaj me veten” do të ishin fjalët që Manaj do të thoshte në prezantimin e tij te skuadra e re, ndërsa tani ka vendosur që këto objektiva t’i thotë hapur për të gjithë. Futbollisti shqiptar ka deklaruar se dëshira e tij është që të luajë me ekipin e parë të Barcelonës, që tashmë i mungon Suarez dhe zëvendësuesi për të ende nuk është gjetur. Gjithashtu, Manaj ka zbuluar edhe detaje të tjera nga ky transferim, ku tregon se Albasete nuk dëshironte të hiqte dorë prej tij, por që fatmirësisht për të një marrëveshje u arrit.

“Është diskutuar për këtë transferim që në fillim të janarit. Unë mora ofertën që për mua ishte zgjidhja më e mirë dhe më pas vendosëm. Albasete nuk donte që unë të largohesha, por falë Zotit gjetën një marrëveshje. Mendoj se skuadra duhet të ngjitet në Ligën e Dytë. Për momentin mendoj për ekipin tim. Do të dëshiroja të isha me fat për të luajtur me ekipin e parë, por tani po mendoj për këtu”, ka thënë Rei Manaj./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona e përgjysmuar, shans ideal për Manajn

Publikuar

-

Nga

Barcelona e pagoi shumë shtrenjtë barazimin e arritur në “San Paolo” kundër Napolit. Ekipi katalanas u kthye nga Italia me dy lojtarë të pezulluar për shkak të kartonëve dhe një të dëmtuar. Vazhdojnë problemet për Kike Setienin, i cili duhet të bëjë “shpikje” për të ndërtuar një formacion. Serxho Buskets shkoi në Napoli me rrezikun […]

LEXO TE PLOTE