Connect with Us

Moviola/ Jepet verdikti, e kaloi apo jo vijën fatale topi i goditur nga Kristal Abazaj?

Sport

Moviola/ Jepet verdikti, e kaloi apo jo vijën fatale topi i goditur nga Kristal Abazaj?

Publikuar

-

Kukësi-Partizani iu besua arbitrit me stemën e FIFA-s, Eldorian Hamiti, ndërsa asistentë të tij ishin Ridigert Çokaj dhe D.Myftari. Gjithashtu arbitra të linjës ishin Kreshnik Bajramaj dhe Klodian Shahini. Vendimtar ishte pikërisht ky i fundit, i cili qëndronte pas portës së mbrojtur nga Alban Hoxha në minutën e 67-të, kur Kristal Abazaj goditi dhe Belica largoi topin pa shkuar në rrjetë.

Mirëpo, Shahini ishte ai që sinjalizoi kryesorin Hamiti se topi e ka kaluar vijën fatale dhe duhej akorduar gol. Sipas rregullores së lojës, gol cilësohet kur topi kalon 100 % vijën fatale dhe përderisa pamjet nuk janë të qarta dhe për më tepër mungon teknologjia, rasti i minutës së 67-të mbetet misterioz, edhe pse për arbitrat kemi të bëjmë me gol.

RASTET E TJERA

16’ Hamiti i fal kartonin e verdhë Maliqit pas ndërhyrjes ndaj Trashit. Nuk kalojnë shumë minuta dhe arbitri vepron me dy standarde për të njëjtin faull që shkaktoi Braun ndaj Gavazajt, duke ndëshkuar me karton të verdhë sulmuesin xhamajkan të Partizanit.

53’ Çinari jep një top të gjatë te Solomon, që shfaqet i lirë në një pozicion të mirë shënimi 25 metra larg portës. Mirëpo, anësori Çokaj e cilëson aksionin pozicion jashtë loje. Pamjet filmike tregojnë se ka gabuar, pasi sulmuesi mbahej në lojë nga Teqja dhe nëse aksioni vazhdonte, ai do të dilte i vetëm me portierin dhe mund të shënonte.

74’ Rroca gjuan me të djathtën dhe Idrizaj e prek topin me dorë. Gjyqtari vazhdon lojën, por gabon, pasi duhej të akordonte penallti për Kukësin.

77’ Abazaj pretendon për penallti pas rrëzimit në zonë në duel me Bitrin. Mirëpo, fillimisht kemi gabim të anësorit Myftari, që lejon aksionin, pasi Abazaj ishte jashtë loje. Gjithashtu, bie edhe pretendimi për penallti, pasi lojtari shkaktoi faull ndaj Bitrit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shqipëria të marrë shembull, ja sa milion euro jep Kosova për të shpëtuar futbollin pas COVID-19

Publikuar

-

Futbolli në vendin tonë dhe në Kosovë është shumë e lehtë të prekë fundin, pasi është vetëm pak mbi të. Koronavirusi është gati t’i japë të shtyrën finale për të sjellë kapitullimin, por në Kosovë duket se e duan futbollin dhe ndihmojnë për të mos e hedhur në tapet sportin e dashur të tyre. Ndryshe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE