Connect with Us

“Zoti Demi shkund ekipin, ish-sulmuesi i Partizanit shpërthen pas humbjes me Kukësin

Sport

“Zoti Demi shkund ekipin, ish-sulmuesi i Partizanit shpërthen pas humbjes me Kukësin

Publikuar

-

Humbja e Partizanit me rivalët direkt të Kukësit 1-0 ditën e djeshme ka ngjallur irritimin jo vetëm të tifozëve të Partizanit, por dhe të ish-sulmuesit të njohur të të kuqve Edmond Dosti.

Nëpërmjet rrjetit social, ish-kampioni i të kuqve në vitin 1993 kritikon teknikun aktual Adolfo Sormanin dhe paraardhësit e tij të italianë (Mark Iulianon, Andrea Agostinelin dhe Franko Lerdën) për rezultatet zhgënjyese të 16-herë kampionëve të Shqipërisë ndër vite.

Në vazhdim të qëndrimit të tij, Dosti i bëri thirrje presidentit të klubit Gazmend Demi të veprojë menjëherë për të ndryshuar situatën në ekip.

Pas humbjes së djeshme 1-0 me Kukësin, Partizani ka diferencë nga Kukësi i vendit të parë 7 pikë duke vështirësuar garën për të mbrojtur titullin kampion.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE