Connect with Us

E fundit/ Klubi i njohur i Premier League ofron 28 milionë euro për Muriqin

Premier Liga

E fundit/ Klubi i njohur i Premier League ofron 28 milionë euro për Muriqin

Publikuar

-

Pas Tottenhamit dhe Man. United, një tjetër klub i Premier League hyn në garë për Vedat Muriqin.

Bëhet fjalë për Burnley, klub i cili i ofron Fenerbahces plot 28 milionë euro ëpr kartonin e sulmuesit të Kosovës, sipas asaj që njofton “Milliyet”.

Fenerbahce ka refuzuar ofertën e Tottenhamit prej 20 milionë eurosh, ndërsa ende nuk ka kthyer përgjigje për ofertën e fundit të bërë nga Burnley.

Gjiganti turk pretedon të marrë 35 milionë euro nga shitja e bomberit shqiptar, dhe deri tani oferta e ardhur nga Burnley i afrohet disi pritshmërive të Fenerbahces.

Muriqi ka tërhequr vëmendjen e shumë ekipeve të mëdha, pasi ka bërë një pjesë të parë sezoni fanastike me klubin e madh turk. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Netflix, muzikë, video-lojëra dhe…/ Ja si po i kalon ditët e izolimit Armando Broja

Publikuar

-

Sulmuesi shqiptar i Chelsea, Armando Broja, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit, ku ka treguar si po i kalon ditët e izolimit në shtëpi. NETFLIX – “Riverdale”. Unë po e shikoj këtë për një kohë të gjatë deri më tani, por është një serial vërtet i mirë, po e shijoj shumë. Çdo […]

LEXO TE PLOTE