Connect with Us

Plas keq te Man. City/ Tifozët shpërthejnë kundër Guardiolës, pas deklaratës së tij

Premier Liga

Plas keq te Man. City/ Tifozët shpërthejnë kundër Guardiolës, pas deklaratës së tij

Publikuar

-

Distanca me kreun dhe loja aspak tërheqëse duket se ka prishur marrëdhëniet mes Pep Guardiolës dhe drejtuesve të Cityt. Diçka të tillë e konfirmon ky reagim i sekretarit të klubit, Kevin Parker, i cili për “Daily Mail” tha se spanjolli e ka humbur realitetin e situatës financiare.

“Unë u mërzita shumë nga fjalët e tij dhe nuk e kuptoj atë që Pep po përpiqet të arrijë. Ai mori shumë kritika nga fansat për ato që tha. Ndjehemi se po kritikohemi padrejtësisht nga klubet e tjera dhe situata përkeqësohet nëse trajneri ynë gjithashtu na kritikon.

“Unë mendoj se Guardiola ka humbur kontaktin me realitetin ekonomik të tifozëve të futbollit. Ai duhet të kuptojë që këta tifozë i përkasin klasës punëtore dhe shpenzojnë paratë që fitojnë për futbollin. Nuk duhet të vihet në dyshim besnikëria e tifozëve që kanë mbështetur klubin për 35 vjet pa fituar një trofe,” tha Parker.

Pas fitores ndaj Fulham në ndeshjen e vlefshme për FA Cup, Pep Guardiola u shpreh i pakënaqur me numrin e tifozëve në “Etihad” duke kërkuar që numri të vij në rritje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Netflix, muzikë, video-lojëra dhe…/ Ja si po i kalon ditët e izolimit Armando Broja

Publikuar

-

Sulmuesi shqiptar i Chelsea, Armando Broja, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit, ku ka treguar si po i kalon ditët e izolimit në shtëpi. NETFLIX – “Riverdale”. Unë po e shikoj këtë për një kohë të gjatë deri më tani, por është një serial vërtet i mirë, po e shijoj shumë. Çdo […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E gjithë bota në luftë më koronavirusin/ Klopp e ka mendjen te merkato, 80 milionë euro për shokun e Hysajt

Publikuar

-

Fabian Ruiz po shkëlqen me fanellën e Napolit dhe po ndiqet me interes nga dy skuadrat gjigante spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona, pro duket se e ardhmja e talentit të “Furia Roja” do të jetë në kampionatin anglez. Kjo pasi atje ka një fans special të mesfushorit 21-vjeçar dhe ai është trajneri i Liverpoolit, Jurgen […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: