Connect with Us

Tërmet në futbollin grek, kërkohet rënia nga kategoria e ekipit kampion

Sport

Tërmet në futbollin grek, kërkohet rënia nga kategoria e ekipit kampion

Publikuar

-

Tërmet në futbollin grek. Komiteti i sportit grek ka gjobitur ekipin kampion të PAOK-ut të Selanikut dhe të Xanthit, të akuzuara se kanë një pronësi të përbashkët, duke luajtur jashtë rregullores që pengon diçka të tillë në të njëjtën kategori.

Por përtej gjobës prej 300 mijë euro, dëmi më i madh vjen nga propozimi saj për të zbritur nga kategoria të dy ekipet. Vendimi i mbetet Gjykatës sportive, që zakonisht konfirmon vendimet e Komitetit.

Tifozeria e PAOK por edhe drejtuesit në Selanik kanë akuzuar drejtpërdrejt ministrin e Sportit Avgenakis për një komplot që dëshiron të favorizojë rivalët e Olympiakosit.

Priten zhvillime të reja, por qartësisht futbolli në Greqi mund të marrë një shok të madh. /A2news.com

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: