Connect with Us

Vdekja e Kobe Bryant fut në “sherr” tifozët e Cristiano Ronaldos me legjendën portugeze

Sport

Vdekja e Kobe Bryant fut në “sherr” tifozët e Cristiano Ronaldos me legjendën portugeze

Publikuar

-

Një mori personalitetesh anembanë botës reaguan në rrjet sociale në kujtim të legjendës së basketbollit amerikan Kobe Bryant.

Mes tyre ngushëllime për familjen e 41-vjeçarit kanë shprehur edhe Luis Figo dhe Cristiano Ronaldo. Ajo që ra në sy ishte fakti se të dy kanë shkruajtur të njëjtin tekst për nderim të Bryant. Në fakt i pari që ka reaguar në rrjete sociale ka qenë Ronaldo, dhe kaq ka mjaftuar që tifozët të reagojnë keq ndaj Figos pasi mesazhi i tij është i njëjtë me CR7-tën.

“Jam shumë i mërzitur nga lajmi për vdekjen e Kobe-t dhe vajzës së tij Gianna. Kobe ishte një legjendë e vërtetë dhe frymëzimi i shumë njerëzve. Ngushëllime familjes dhe shoqërisë, si dhe familjeve të të gjithë personave që e humbën jetën nga ky aksident. Pusho në paqe, legjendë”, thuhet në mesazhin e të dyve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: