Connect with Us

Mourinho i prish planet Interit, kërkon të rrëmbejë kampionin e botës

Seria A

Mourinho i prish planet Interit, kërkon të rrëmbejë kampionin e botës

Publikuar

-

Mourinho po mendon t’i vejë një stërkembësh Interit dhe të rrëmbejë sulmuesin francez Olivier Giroud. Ky i fundit do të largohet nga Chelsea dhe duket pranë transferimit tek Interi, por në orët e fundit të merkatos mund të ketë surpriza.

Trajneri portugez kërkon një sulmues pas dëmtimit të Harry Kane dhe Giroud mund të jetë një alternativë e vlefshme për ta zëvendësuar. Francezi e njeh mirë Premier League dhe mund të pranojë një ofertë nga skuadra e Tottenham.

Sipas “Sky Sports” skuadra e Tottenham ka paraqitur një ofertë financiare te Chelsea për të marrë lojtarin 33-vjeçar. Chelsea është gati ta pranojë këtë ofertë, për të arkëtuar nga kjo shitje e lojtarit, pasi në verë Giroud largohet me koston zero (i mbaron kontrata më 30 qershor).

Tashmë pritet edhe reagimi i Interit, nëse do të duelojë me Spurs për lojtarin apo do të heqë dorë nga ia.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: