Connect with Us

Në vitin 2015 Messi zgjodhi 10 futbollistët që do të bënin namin/ Ja ku janë ata sot

Sport

Në vitin 2015 Messi zgjodhi 10 futbollistët që do të bënin namin/ Ja ku janë ata sot

Publikuar

-

Në vitin 2015, në një fushatë të mbështetur nga Adidas, Leo Messi zgjodhi 10 talente që do të shkëlqenin në të ardhmen.

I vetmi nga këta emra që ka edne shanse të bëhet lojtar i madh është sulmuesi gjerman i Leipzig, Timo ëerner, të tjerët deri tani nuk kanë dhënë atë që parashikonte Messi.

Më poshtë po ju njohim me listën e këtyre 10 lojtarëve në ekipet që kanë qenë në vitin 2015 dhe ku luajnë sot.

Kenedy – (ATËHERË: Chelsea & Brazil. TANI: Getafe si hauzim)

Maxwell Cornet – (ATËHERË: Lyon dhe Francë. TANI: Lyon dhe Bregu i Fildishtë)

Jeremie Boga – (ATËHERË: Chelsea & Francë. TANI: Sassuolo dhe Bregu i Fildishtë)

James Wilson – (ATËHERË: Manchester United & Angli. TANI: Aberdeen)

Timo Werner – (ATËHERË: Stuggart & Gjermani. TANI: RB Leipzig)

Gyasi Zardes – (ATËHERË: LA Galaxy & SHBA. TANI: Columbus Crew)

Accursio Bitivegna – (ATËHERË: Como / Palermo & Itali. TANI: Carrarese)

Aleksey Miranchuk (ATËHERË: Lokomotiv Moska & Rusia. TANI: Lokomotiv Moska)

Marcos Lopes (ATËHERË: Monaco & Portugali. TANI: Sevilla)

Khiry Shelton (ATËHERË: New York City & SHBA. TANI: Kansas City).

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: