Connect with Us

Plas grushti te Bayern, ja dy lojtarët e përfshirë në sherr

BundesLiga

Plas grushti te Bayern, ja dy lojtarët e përfshirë në sherr

Publikuar

-

Situata te Bayern Munchen nuk duket aspak e qetë. Sot në stërvitje, ka plasur sherri mes Leon Goretzka dhe Jerome Boateng. MBrojtësi gjerman nuk e ka pritur mirë një ndërhyrje pa top të Goretzkës dhe i është vërsulur, ndërsa mesfushori e ka goditur me grusht në fytyrë.

Boateng më pas, i acaruar në maksimum, është vërsulur përsëri drejt mesfushorit, por Lewandowski dhe Thomas Muller e kanë ndalur. Më pas, Muller mësohet t’i ketë thënë Goretzkës: “Gjithmonë e njëjta situatë m*** me ty!”

Bayern është aktualisht në vend të dytë në Bundesliga dhe bëri një nisje sezoni për t’u harruar. Megjithatë, që nga ardhja e Flick në krye të pankinës, dukej se gjërat ishin përmirësuar, por sot ka shpërthyer gjithçka sërish.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Lufta ndaj koronavirusit/ Ekipet e Bundesligës bëjnë gjestin e madh

Publikuar

-

Nga

Një lajm i mirë vjen nga futbolli gjerman. Skuadra e mëdha të këtij vendi si Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen, kanë vendosur të ndihmojnë Bundesligën. Bayern Munich në faqen zyrtare të klubit kanë bërë të ditur se së bashku me Dortmund, RB Leipzig dhe Leverkusen, do të dhurojnë 20 milionë euro, […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Pasojat e izolimit/ Portieri i klubit gjerman vishet si femër (video)

Publikuar

-

Portieri i Union Berlin në Bundesliga, Rafal Gikiewicz, e ka tepruar me videon e fundit të publikuar. Futbolli në Gjermani është shtyrë minimalisht deri me datë 30 prill dhe futbollistët, vazhdojnë të jenë në karantinë. Nuk ka vetëm video gazmore që shpërndahen në internet nga futbollistët, por dhe video të çuditshme, që na bëjnë të […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Lewandowski dhe gruaja e tij bëjnë gjestin e madh/ Dhurojnë shifrën e majme për luftën ndaj koronavirusit

Publikuar

-

Pasi Leon Goretzka dhe Joshua Kimmich dhuruan nga 1 milion euro secili donacion për të ndihmuar për Koronavirusin, radhën e kishte një tjetër lojtar i Bayernit për të bërë një donacion të tillë. Robert Lewandowski dhe partnerja e tij, Anna Lewandowski, kanë dhuruar plot 1 milion euro donacion, një shifër e majme dhe që do […]

LEXO TE PLOTE