Connect with Us

Plas keq/ Tifozët sulmojnë shtëpinë e shefit ekzekutiv të Man. United

Premier Liga

Plas keq/ Tifozët sulmojnë shtëpinë e shefit ekzekutiv të Man. United

Publikuar

-

Një grup tifozësh të Manchester United sulmuan me bomba tymuese dhe fishekzjarrë shtëpinë e shefit ekzekutiv të klubit, Ed Woodward.

Më shumë se 20 tifozë të maskuar, të cilët mendohet të jenë pjesë e grupimit të njohur “Burrat në të zeza” vandalizuan dhe shkruan parulla fyese në muret e shtëpisë 2 milionë paundshe në Cheshire.

Sipas të dhënave, Ed Woodward, bashkëshortja dhe binjakët 6-vjeçarë nuk ishin në shtëpi në momentin e incidentit. Kur fansat e inatosur panë se nuk patën përgjigje nga ana e shefit ekzekutiv të Manchester United, hodhën tymuese në drejtim të ndërtesës dhe shkruajtën parulla fyese në derën kryesore.

Fansat e United e akuzojnë Ed Woodward për rezultatet e dobëta të ekipit në ndeshjet e fundit dhe kërkojnë largimin e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: