Connect with Us

United fiton derbin ndaj Cityt, por Guardiola siguron finalen e parë të sezonit

Premier Liga

United fiton derbin ndaj Cityt, por Guardiola siguron finalen e parë të sezonit

Publikuar

-

Manchester United arriti të mposhtë me rezultatin 0-1 rivalët e Manchester City në gjysmëfinalen e dytë të Carabao Cup, por “Qytetarët” e Pep Guardiolës arrijnë finalen falë rezultatit të përgjithshëm, 3-2.

Cityzens triumfuan 1-3 në “Old Trafford” dhe United duhet të shënonte dy gola e të mos pësonte, në mënyrë që ndeshja të shkonte me penallti. Kur Matic shënoi në minutën e 35-të, dukej se “Djajtë” kishin mundësi të shënonin dhe një gol tjetër, por nuk ia dolën.

Madje, e mbyllën sfidën me 10 futbollistë, pasi pikërisht Matic u ndëshkua me karton të kuq. Manchester City shkon në finalen e madhe të Wembley, aty ku do të ketë përballë Aston Villën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: