Connect with Us

Bayerni “burgos” kampionin e botës/ Nuk do të ikësh këtë merkato

BundesLiga

Bayerni “burgos” kampionin e botës/ Nuk do të ikësh këtë merkato

Publikuar

-

Mbrojtësit të Bayernit të Mynihut, Jerome Boateng, i është bërë e qartë nga drejtuesit e lartë të ekipit bavarez se nuk mund të largohet gjatë merkatos së janarit, për shkak të organikës së cunguar. Ky paralajmërim iu dha 31-vjeçarit vetëm një ditë pas sherrit që pati në stërvitje me Leon Goretzkan.

Boateng është përfolur gjatë javëve të fundit se mund të transferohet tek Arsenali ose te Milani, por, me sa kuptohet, “divorci” me kampionët e Bundesligës nuk mund të vijë para verës.

Sipas “Bild”, klubi ia ka argumentuar futbollistit se çdo largim i mundshëm i lojtarëve me profil të lartë do të linte boshllëqe të parikuperueshme në skuadër, në një kohë që gara na Bundesligë dhe në Champions po i drejtohet fazës kulminante.

Sa i përket zënkës që pati me Goretzkan, “Bild” sqaron se gjithçka ndodhi pas një ndërhyrjeje të ashpër me një kohë vonesë të mesfushorit 24-vjeçar, që e detyroi mbrojtësin të humbte toruan, madje duke e goditur në fytyrë shokun e skuadrës. Për të shuar sherrin u desh ndërhyrja e trajnerit Flick dhe e veteranëve Loewandowski e Muller.

Për të treguar si bëhej fjalë veç për një zënke kalimtare, Goretzka nxitoi të postonte në Instagram një foto ku shfaqej duke buzëqeshur krah Boatengut.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: