Connect with Us

Coronavirusi “infekton” edhe futbollin/ Merret vendimi drastik

Sport

Coronavirusi “infekton” edhe futbollin/ Merret vendimi drastik

Publikuar

-

Coronavirusi “infekton” edhe futbollin. Rreziku i përhapjes së epidemisë së virusit vdekjeprurës ka detyruar Federatën Kineze të Futbollit të marrë vendimin drastik për të pezulluar të gjitha ndeshjet e futbollit të programuara në vitin 2020. Në komunikatën zyrtare të qeverisë së futbollit kinez shkruhet:

“Në kuadër të bashkëpunimit për të parandaluar dhe kontrolluar epideminë e coronavirusit dhe për të mbrojtur shëndetin e tifozëve, pjesëtarëve të medieve, lojtarëve, trajnerëve pezullohen të gjithë ndeshje e futbollit në vend.”

Orët e fundit, për të shmangur infektimin e mundshëm nga coronavirusi, është bllokuar edhe merkatoja e futbollistëve në Kinë. Kujtojmë që ky treg i ri tërheq emra të rëndësishëm të futbollit europian dhe jo vetëm, për shkak të kontratave të majme. Shumë prej tyre, të frikësuar nga situata e krijuar në vendin aziatik, kanë kërkuar të mbyllin para kohe kontratat, edhe pse do të ishin të detyruar të hiqnin dorë nga shuma të rëndësishme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: