Connect with Us

Igli Tare lë me “gisht në gojë” Interin dhe Mourinhon, shumë pranë kampionit të botës

Seria A

Igli Tare lë me “gisht në gojë” Interin dhe Mourinhon, shumë pranë kampionit të botës

Publikuar

-

Telenovela e bujshme e merkatos së janarit “Oliver Giroud” merr një kthesë të papritur, tashmë që jëmi një ditë para se të mbyllet periudha e transferimeve.

Pas Interit dhe Tottenhamit, që e kërkojnë me ngulm, në lojë për kampionin e botës futet edhe Lazio e Igli Tares.

Sipas Gianluca Di Marzio, drejtori sportiv shqiptar ka rënë dakord me Giroud për kushtet personale, ndërsa tani çdo gjë është në dorën e Chelseas.

Largimi i francezit nga “Blutë” e Londrës është i sigurt, klubi i tij i ri do të vendoset në këto orë të fundit të afatit të merkatos. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia regjistroi numrin rekord të vdekjeve, Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Igli Tare ka folur për situatën e pazakontë në të cilën gjendet Italia. Në vendin fqinj vazhdon të ketë një numër të madh vdekjesh. Gjatë këtyre ditëve të fundit është pritur edhe përmirësimi i situatës, por që nuk po ndodh kurrë. Italia ka publikuar vetëm para pak minutash shifrën zyrtare dhe atje numërohet rekordi më […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

E konfirmon prestigjozja italiane: Hysaj do largohet nga Napoli

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj dhe Napoli do të ndahen pas daljes nga karantina. Shkodrani prej merkatos së kaluar është folur se do të ndërrojë skuadër, por ajo që është nisur verën e shkuar do të përfundohet tani. Prej shkurtit diskutohet se Hysaj mund të rinovojë me Napolin, por deklaratat e agjentit të tij dhe raportimet e fundit […]

LEXO TE PLOTE