Connect with Us

La Italinë dhe transferohet në Spanjë/ Video: Prezantim unik

La Liga

La Italinë dhe transferohet në Spanjë/ Video: Prezantim unik

Publikuar

-

Alessandro Florenzi i ka dhënë fund aventurës me Romën e tij të dashur dhe do të vazhdojë karrierën në Spanjë. Verdhekuqtë arritën një akord me Valencian dhe 28-vjeçari është huazuar deri në fund të këtij sezoni në La Liga.

Dy klubet do të diskutojnë sërish në verë për të ardhmen e lojtarit polivalent, teksa klubi iberik ka zgjedhur një mënyrë shumë të bukur për ta prezantuar lojtarin italian. Valencia ka njoftuar mbërritjen e Florenzit nëpërmjet një video ku shfaqet seriali i famshëm spanjoll “La Casa de Papel”.

“Sapo kam ardhur, Forza Valencia”, thotë shkurtimisht Florenzi, teksa edhe Roma ka publikuar në rrjetet sociale ndarjen me lojtarin, duke sjellë momentet e tij më të mira në një video. “Paç fat në këtë kapitull të ri të karrierës tënde”, lexohet në urimin e klubit kryeqytetas.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: