Connect with Us

Merkato: Sulmuesi i njohur largohet nga Dortmundi dhe transferohet tek ekipi i madh i Spanjës

BundesLiga

Merkato: Sulmuesi i njohur largohet nga Dortmundi dhe transferohet tek ekipi i madh i Spanjës

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Dortmund, Michael Zorc, ka konfirmuar se sulmuesi, Paco Alcacer, ka munguar në seancën e fundit stërvitore. Klubi gjerman me anë të një postimi në “Twitter” shkruan se spanjolli me shumë mundësi do të rikthehet në Spanjë.

“Po është e vërtetë që Alcacer nuk ka qenë pjesë e stërvitjes së sotme. Arsyeja është se ai është në hapat e fundit për të realizuar një rikthim në Spanjë,” janë fjalët e Zorc të publikuara nga Borussia në rrjetet sociale. Mediat në Spanjë raportojnë se 26-vjeçari më shumë mundësi ka të transferohet te Vilareall se sa të rikthehet tek ish-ekipi i tij, Valencia.

Alcacer numëron 528 minuta lojë këtë sezon në Bundesligë, ku e ka gjetur dhe 5 herë rrugën e rrjetës. Pas mbërritjes së Erling Haaland në skuadër, vendi në formacion për spanjollin do të bëhet gjithmonë dhe më i vështirë dhe një rikthim në Spanjë mund të jetë zgjidhja më e mirë për të, pasi ai dëshiron të jetë pjesë e Spanjës në Euro 2020.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: