Connect with Us

Vërshojnë ofertat, nuk do e besoni ku po transferohet Frederik Veseli

Kombëtare

Vërshojnë ofertat, nuk do e besoni ku po transferohet Frederik Veseli

Publikuar

-

Kur duhet më pak se 24 orë nga përfundimi i afatit të merkatos së janarit, e ardhmja e mbrojtësit të Shqipërisë Frederik Veselit po bëhet më e ndërlikuar.

Teksa Bari (Seria C) dhe Salernitana (Seria B) shprehën interes për 27-vjeçarin, dy skuadra të tjera italiane Kremoneze dhe Trapani (luajnë në Serinë B) kanë hedhur sytë te Veseli, i cili duket se dhe nëse largohet në dy ditët nga Empoli mund t’i thotë “mirupafshim” ekipit pas përfundimit të sezonit.

Nëse shkon te Trapani, Veseli do të gjejë një tjetër shqiptar, portierin Elhan Kastrati, i cili u prezantua dje si futbollisti i tyre më i ri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: