Connect with Us

E bujshme: Të gjithë po largohen nga Kina, futbollisti i njohur shqiptar transferohet atje

Sport

E bujshme: Të gjithë po largohen nga Kina, futbollisti i njohur shqiptar transferohet atje

Publikuar

-

Futbollisti me origjinë shqiptare, Blerim Xhemaili, ka vendosur të largohet nga Europa dhe ta vazhdojë karrierën në Kinë.

Pas 92 ndeshjesh me Bolonjën, 13 gola të shënuar, 33-vjeçari është larguar nga Serie A dhë do të transferohet te Shenzhen, ekip i Superligës kineze.

Një vendim disi i çuditshëm ky, pasi shumë futbollistë po largohen nga Kina për shkak të Coronavirusit, ndërsa Xhemaili duket se nuk e sheh si problem këtë dhe është gati të luajë në Kinë.

Ai ka një karrierë të gjatë, pasi ka luajtur në shumë ekipe dhe kampionate të ndryshme si Napoli, Torino, Parma, Galatasaray, Montreal etj. Gjithashtu, ka qenë element kryesor i kombëtares së Zvicrës dhe ka marrë pjesë në Botëror dhe kampionat Europian. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: