Connect with Us

E pabesueshme, Guardiola mbron Mourinhon/ “Kush e kritikon, nuk merr vesh fare”

Premier Liga

E pabesueshme, Guardiola mbron Mourinhon/ “Kush e kritikon, nuk merr vesh fare”

Publikuar

-

Pep Guardiola i del në mbrojtje Jose Mourinhos. Rivaliteti mes dy trajnerëve ka qenë i madh ndër vite, por spanjolli nuk është dakord me kritikat kundrejt “Special One”. Të dielën do të përballen mes tyre në duelin Tottenham-Manchester City dhe Guardiola sjell shembullin e Michael Jordan, legjendës së basketbollit dhe sportit botëror, në konferencën për shtyp.

“Një trajner me eksperiencë dhe i suksesshëm si Jose Mourinho nuk mund të gjykohet për një sezon apo gjysmë sezoni. Ai që vë në dyshim Mourinhon, pas gjithë asaj që ka bërë në 15-20 vite karrierë, nuk kupton asgjë nga futbolli.

E di që të gjithë të gjykojnë në bazë të ndeshjes së fundit. Është normale që një trajner të ketë ulje-ngritjet e tij. Të fitosh në sport është diçka e veçantë, por historia na ka mësuar që më të shumta janë rastet kur humbet.

Shikoni Michael Jordan, më i madhi i të mëdhenjve. Ka fituar 6 tituj në NBA në 15-16 vite. Më shumë ka humbur se sa ka fituar, por vazhdon të mbetet më i madhi që kam parë ndonjëherë“, thekson Pep Guardiola.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: