Connect with Us

Kampionin e botës e kërkoi gjithë Europa, por ndodh e pabesueshmja/ Ja ku do të luajë super sulmuesi

Premier Liga

Kampionin e botës e kërkoi gjithë Europa, por ndodh e pabesueshmja/ Ja ku do të luajë super sulmuesi

Publikuar

-

Oliver Giroud nuk lëviz nga Chelsea. Klubi anglez ka vendosur që të heqë nga merkato sulmuesin francez, pasi nuk ka kohë të gjejë një zëvendësues. Lazio kishte ofruar huazim për 1 milion euro me deytrim blerje në qershor për 5 mln euro të tjera.

Kontrata me francezin ishte për 3.5 vite. Giroud i interesonte edhe Tottenham dhe Interit, por hapa konkrete nuk pati dhe kështu lojtari në verë lirohet me parametra zero.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE