Connect with Us

Merkato: Befason Arsenali/ Firmos me dështakun e Interit

Premier Liga

Merkato: Befason Arsenali/ Firmos me dështakun e Interit

Publikuar

-

Arseanli është duke zhvilluar një nga sezonet më të dobëta në vitet e fundit duke qenë shumë larg garës për titullin kampion.

Klubi londinez po mundohet të përforcohet në këto orët e fundit të merkatos me futbollistë cilësor me qëllim arritjen e objektivave në fund të sezonit. “Topçinjtë” kanë arritur të marrinë në formë huazimi nga Southampton portugezin Cedric Soares, deri në fund të sezonit.

Soares, i cili ka qenë i huazuar më parë dhe te Interi në Serinë A, aktualisht ka një problem në gju dhe debutimi i tij në Emirates mund të vonohet disi. Drejtori teknik i Arsenalit, braziliani Edu e cilësoi si një afrim cilësor portugezin, të cilin e etiketoi si një lojtar me shumë përvojë në Premier League por dhe në arenën ndërkombëtare.

Soares pritet të jetë një vlerë e shtuar për repartin e mbrojtjes së Arsenalit ndonëse si aventura tek Interi ashtu edeh performancat tek Southempton kanë lënë për të dëshiruar në 2 vitet e fundit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: