Connect with Us

Buffon e ka ndarë mendjen, ja çfarë do të bëjë sezonin e ardhshëm

Seria A

Buffon e ka ndarë mendjen, ja çfarë do të bëjë sezonin e ardhshëm

Publikuar

-

Gianluigi Buffon do të takohet me drejtuesit e Juventusit në mars për të diskutuar mbi të ardhmen e tij, sipas agjentit, Silvano Martina. Në moshën 42-vjeçare, portieri nuk ka treguar shenja të tërheqjes, pasi u kthye te “Zonja e Vjetër” në bazë të një marrëveshjeje 1-vjeçare. Buffon, i cili e tejkaloi Paolo Maldinin për shumicën e ndeshjeve në Serie A, në nivel klubesh, ka luajtur 10 ndeshje në të gjitha garat për Juventusin e Maurizio Sarrit, këtë sezon.

Ai është zgjedhje e dytë, pas portierit Wojciech Szczesny. Martina u pyet për të ardhmen e klientit të tij dhe pranoi se situata është ende pezull: “Nuk e di se çfarë do të bëjë ai. Nuk mendoj se e di të ardhmen as vetë Buffon. Ne do të takohemi me klubin në fund të marsit dhe do të shohim. Ai është i lumtur. Edhe pse 42 vjeç, po bën mjaft mirë. Gëzon shëndet të plotë dhe kjo tregon se është kujdesur për veten e tij. Gigi foli shumë vite më parë dhe tha se do të ndalej 32 vjeç, ndërsa unë i thashë të presë një herë derisa të mbërrijë atje. Ai pati një sezon të bukur në Paris, Fabio Paratici vinte shpesh për t’i parë ndeshjet e tij. Ka pasur shumë kërkesa, por kur Juventusi e telefonoi, ishte opsioni më i mirë për familjen e tij”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE