Connect with Us

Debuton blerja e bujshme/ Man. United ngec në barazim ndaj “Ujqërve”

Premier Liga

Debuton blerja e bujshme/ Man. United ngec në barazim ndaj “Ujqërve”

Publikuar

-

Është mbyllur takimi i fundit për sot në Premier League, mes Manchester United dhe Wolverhampton. Edhe pse të dyja skuadrat patën shanset e tyre ideale për të shënuar, nuk ia dolën në fund të gjenin rrjetën, duke u ndarë në paqe me shifrat 0-0.

Mancheter United shtyu më shumë në kërkim të fitores, duke u ndihmuar dhe nga tifozeria në “Old Trafford”. Megjithatë, tentativat e Bruno Fernandes dhe Juan Mata u ndalën nga portieri Rui Patricio. Wolverhampton tentoi të ndëshkojë me kundërsulme, me treshen e frikshme Adama-Jota-Jimenez.

Megjithatë, United u mbrojt mirë dhe mbajti rrjetën e paprekur. Një barazim që kënaq “Ujqërit” e Nuno Santo, por që ngre edhe më shumë pikëpyetje mbi Ole Gunnar Solskjaer, stoli i të cilit ka muaj që po tronditet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: