Connect with Us

Flet Klopp/ “Kam shumë vite në futboll, kurrë nuk kam parë ekip si ai”

Premier Liga

Flet Klopp/ “Kam shumë vite në futboll, kurrë nuk kam parë ekip si ai”

Publikuar

-

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, i thuri elozhet më të mira skuadrës së tij pas fitores 4-0 kundër Southampton, por dhe kundërshtarit, duke i komplimentuar për shpirtin e tyre të garës.

Klopp foli për BBC Sport pas ndeshjes, aty ku u shpreh: “Mendoj se natyra e lojtarëve të mi, për t’u përmirësuar ndeshje pas ndeshje, na dha fitoren sot. Southampton meriton të gjitha komplimentet e mundshme, e goditën portën tonë më shumë se ne do të dëshironim.

Megjithatë, kjo është Premier League, të gjitha skuadrat janë të frikshme. Në pjesën e dytë, ndryshuam disa gjëra taktikisht dhe kjo gjë na ndihmoi të arrinim te fitorja. Edhe kur ndeshja ishte 4-0 në favorin tonë, Southampton nuk u dorëzua dhe donin me doemos të na vinin në vështirësi.

Kam një kohë shumë të gjatë që jam pjesë e futbollit, por nuk kam parë një shpirt gare si ky i Southampton. Mënyrën si e nisën sezonin, humbën 0-9 ndaj Leicester, por tani kanë arritur të vënë gjërat në rrugën e duhur, kjo gjë është “woow”. E meritojnë çdo fjalë të mirë”, përfundoi Klopp.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: