Connect with Us

Kohë rinovimesh/ Interi blindon dy titullarët

Seria A

Kohë rinovimesh/ Interi blindon dy titullarët

Publikuar

-

Pas një merkatoje të dimrit të studiuar mirë e cila u vlerësua me notën 8,5 nga mediat në Apenine, drejtuesit e Interit dhe më konkretisht Beppe Marotta dhe Piero Ausilio menjëherë me mbylljes e merkatos së janarit kanë filluar nga puna për rinovimet e kontratave.

Dy prioritet kryesore të tyre janë zgjatja e bashkëpunimit me kapitenin dhe portierin Samir Handanovic si dhe rinovimi i Lautaro Martinez. Nëse për Handanovic arritja e një akordi është thjeshtë një formalitet me portierin slloven që nga marrëveshja e re do të përfitojë një pagë më të lartë, për Lautaro Martinez duhet të punohet më shumë.

Talenti argjentinas i cili është i lidhur me Interin deri në 30 qershor të 2023-ës, me 1,5 milionë euro sa përfiton aktualisht është një nga lojtarët më pak të paguar në kampin zikaltër.

Marotta dhe Ausilio kanë gati një kontratë të re me 3,5 milionë euro në sezon plus bonuse por ndërkohë dëshirojnë t’i rritin edhe klauzolën e largimit Lautaros e cila aktualisht kap shifrën e 111 milionë euro, pasi i tremben interesimit të Barcelonës për 22-vjeçarin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: