Connect with Us

Merkato nuk është mbyllur ende, zbulohet manovra e klubeve të Superiores

Sport

Merkato nuk është mbyllur ende, zbulohet manovra e klubeve të Superiores

Publikuar

-

Shumë prej skuadrave kanë mbi 30 lojtarë të gatshëm për t’u aktivizuar. Mirëpo, FSHF lejon vetëm 25 federime dhe kësisoj klubet ishin të detyruara që brenda orës 24:00 të ditës së djeshme të konfirmonin emrat e futbollistëve.

partizani

Megjithatë, Partizani, Tirana, Vllaznia dhe Kukësi, të cilat kanë ekipe B dhe militojnë në Kategorinë e Dytë, kanë mundësi të bëjnë “manovra”, duke i regjistruar lojtarët e lirë në treg në ditët në vijim si pjesë të këtij ekipi.

Në këto kushte, pasi të debutojnë në Kategorinë e Dytë, automatikisht ata mund të aktivizohen edhe në ekipin e parë. Gjithnjë bëhet fjalë për lojtarë vendës dhe jo të huaj. Gjithashtu, me listat zyrtare ka edhe raste kur hiqen lojtarë që kanë moshën për të luajtur me U-19, për të mos zënë vendin te 25-shja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: