Connect with Us

Merkato rekord në Serie A/ Ja sa milionë euro u shpenzuan në janar

Seria A

Merkato rekord në Serie A/ Ja sa milionë euro u shpenzuan në janar

Publikuar

-

Gjatë këtij muaji, kampionati italian shpenzoi 294 milionë euro për përforcime, një shifër marramendëse që është shumë më e lartë se në sezonin e kaluar (157 milionë euro).

Napoli dhe Fiorentina janë “mbretëreshat” e merkatos së dimrit, ndërkohë që Juventusi bëri blerjen më të shtrenjtë të kësaj merkatoje (Kulusevski).

Skuadra që shpenzoi më shumë ishte Napoli (95 milionë euro) për blerjet e Lobotka, Demme, Rrahmani, Politano dhe Petagna. Ndjek Fiorentina (88 milionë euro) pasi bleu Beloko, Cutrone, Duncan, Igor, Kouamé, Amrabat dhe Agudelo. Në vend të tretë Juventusi (44 milionë euro) për Kulusevskin. Interi shpenzoi 22 milionë euro për Eriksen, Young dhe Moses.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE