Connect with Us

Nuk do t’u besoni dot syve/ Video: Portieri spanjoll bën gafën e vitit

Sport

Nuk do t’u besoni dot syve/ Video: Portieri spanjoll bën gafën e vitit

Publikuar

-

Hull City dhe Brentford po përballen mes tyre dhe kjo sfidë ka dhuruar dy autogola. Fillimisht me kokë ka shënuar Reece Burke. Lojtari i Hull, në tentativë për ta larguar topin me kokë, e ka dërguar në portën e tij dhe i ka mundësuar miqve avantazhin e dyfishtë përkohësisht.

Brentford ka menduar më pas të bëjë një dhuratë për skuadrën vendase. Portieri Spanjoll, David Raya, pas një topi të gjuajtur drejt tij pa asnjë pretendim, nuk e ka ndalur dot atë dhe më pas tentativa për të mos e lënë të shkojë në rrjetë ka qenë ë kotë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE