Connect with Us

Video: Bayerni fiton pa probleme dhe merr vendin e parë

BundesLiga

Video: Bayerni fiton pa probleme dhe merr vendin e parë

Publikuar

-

Bayerni ka fituar 1-3 në transfertë ndaj Mainz, për javën e 20-të të Bundesligës. 4 golat e ndeshjes u shënuan që në pjesën e parë.

Serinë e golave e hapi i zakonshmi Lewandowski në minutën e 7′, i cili shënoi me kokë, pas pasim it perfekt të Pavard.


Bavarezët shënuane dhe dy herë të tjera, me Muller 14′ dhe Alcantara 25′. Golin e vetëm për vendasit e shënoi St. Juste në fund të pjesës së parë. Pjesa e dytë nuk solli asnjë ndryshim rezulati.

Pas kësaj fitoreje, Bayerni merr përkohësisht vendin e parë me 42 pikë, 2 më shumë se Leipzig, i cili luan ndaj Gladbach në orën 18:30.

Më poshtë po ju njohim me rezulatet e plota të ndeshjeve të sotme dhe klasfikimin. /CNA.al


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: