Connect with Us

Zbulohet prapaskena/ Ylli i madh i Juves pranë zyrtarizimit te Milani, por ja çfarë ndodhi në fund

Seria A

Zbulohet prapaskena/ Ylli i madh i Juves pranë zyrtarizimit te Milani, por ja çfarë ndodhi në fund

Publikuar

-

Milani tentoi një goditje të bujshme në momentet e fundit të merkatos, por nuk ia doli. Kuqezinjtë dërguan Suson në huazim te Sevilla dhe tentuan ta zëvendësonin spanjollin me Federico Bernardeschin.

Edhe më parë ishte përfolur për një shkëmbim Bernardeschi-Paqueta me Juventusin, por Calciomercato zbulon se drejtuesit e “Djallit” hoqën dorë nga ky shkëmbim dhe provuan të marrin sulmuesin e djathtë të kombëtares italiane.

Kohë nuk kishte shumë dhe gjithçka ngeci në formulën e këtij operacioni. Bardhezinjtë dhe 25-vjeçari ofensiv nuk u bindën nga propozimi i kuqezinjve. Në kushte të tillë Milani mbylli akordin me Anderlecht dhe afroi Alexis Saelemaekers.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE