Connect with Us

Berlusconi zbulon prapaskenën/ Kërkova mos ta poshtëronin më Interin

Seria A

Berlusconi zbulon prapaskenën/ Kërkova mos ta poshtëronin më Interin

Publikuar

-

Silvio Berlusconi nuk i kursen kurrë batutat dhe ironinë. Monza e “kavalierit” fitoi 4-0 kundër Leccos dje në mbrëmje dhe presidenti i klubit të vogël italian ka zbuluar një detaj interesant. Berlusconi rikujton derbin e paharrueshëm të vitit 2001 kundër Interit, teksa analizon merkaton e kuqezinjve.

“Ishte e drejtë të mos shënonim më shumë se katër gola. I kërkova lojtarëve të përmbaheshin, njësoj si kur qortova lojtarët e Milanit kur fituam 6-0 kundër Interit në derbi. Nuk poshtërohet ekipi kundërshtar.

Milani? Kemi kryer blerje të mira. Më vjen keq për Suson, klubi nuk duhet ta largonte. Nëse do ta merrja vesh më parë se do ta shisnin, nuk do ta linim të shkonte te Sevilla. Rikthimi i Ibrës? Varja, le të flasim për Monzën“, thekson Silvio Berlusconi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës aktuale. “Duhet ende ta mendojmë. Futbollistët tanë janë në kontakt mes tyre, por nuk kemi biseduar ende. Por, e mendoj dhe se shumë shpejt edhe ne drejtuesit dhe stafi […]

LEXO TE PLOTE