Connect with Us

Çmendet Juventusi/ Bën gati 200 milionë euro për gjigantin e mbrojtjes

Seria A

Çmendet Juventusi/ Bën gati 200 milionë euro për gjigantin e mbrojtjes

Publikuar

-

Britanikja “The Sun” ka publikuar paraditen e sotme një lajm bombë, ku thuhet se Juventusi po planifikon të bëjë një ofertë marramendëse Liverpoolit për Virgil van Dijk, duke i ofruar plot 200 milionë euro.

Pasi transferoi verën e vitit 2018, Cristiano Ronaldon, “Zonja e Vjetër” po mendon që këtë verë të bëjë një goditje akoma dhe më të madhe. Nëse realizohet do të jetë transferimi i dytë më i shtrenjtë në histori, pas atij të Neymar për 222 milionë euro te PSG-ja.

Sipas medies në fjalë, gjiganti holandez i mbrojtjes mund të jetë i gatshëm për të nisur një aventurë të re, nëse Liverpooli fiton këtë sezon titullin kampion, gjë që duket e sigurt, duke parë që diferenca me Man. Cityn është 22 pikë.

Juventusi po mendon të bëjë investime të mëdha këtë verë që po vjen, me idenë që ato do ta ndihmojnë për të fituar trofeun e kaq shumëdëshiruar, atë të Champions League, që mungon në Torino prej 25 vitesh. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE