Connect with Us

E jashtëzakonshme/ 19-vjeçari më i famshëm në botë vendos rekordin e madh

BundesLiga

E jashtëzakonshme/ 19-vjeçari më i famshëm në botë vendos rekordin e madh

Publikuar

-

Erling Haaland vazhdon të magjepsë Dortmundind he gjithë të tjerët, me formën fantastike që po tregon në fushën e lojës.

19-vjeçari shënoi dy gola në fitoren e thellë të Dortmundit 5-0 ndaj Union berlin.

Pas 3 ndeshjeve të para me fanellën e Dortmundit, talenti norvegjez ka shënuar 7 gola, duke u bërë lojtari i parë në historinë e Bundesligës me këtë rekord.

Të shënosh 7 gola në 3 ndeshje ndodh rrallë, shumë rrallë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Lufta ndaj koronavirusit/ Ekipet e Bundesligës bëjnë gjestin e madh

Publikuar

-

Nga

Një lajm i mirë vjen nga futbolli gjerman. Skuadra e mëdha të këtij vendi si Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen, kanë vendosur të ndihmojnë Bundesligën. Bayern Munich në faqen zyrtare të klubit kanë bërë të ditur se së bashku me Dortmund, RB Leipzig dhe Leverkusen, do të dhurojnë 20 milionë euro, […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Pasojat e izolimit/ Portieri i klubit gjerman vishet si femër (video)

Publikuar

-

Portieri i Union Berlin në Bundesliga, Rafal Gikiewicz, e ka tepruar me videon e fundit të publikuar. Futbolli në Gjermani është shtyrë minimalisht deri me datë 30 prill dhe futbollistët, vazhdojnë të jenë në karantinë. Nuk ka vetëm video gazmore që shpërndahen në internet nga futbollistët, por dhe video të çuditshme, që na bëjnë të […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Lewandowski dhe gruaja e tij bëjnë gjestin e madh/ Dhurojnë shifrën e majme për luftën ndaj koronavirusit

Publikuar

-

Pasi Leon Goretzka dhe Joshua Kimmich dhuruan nga 1 milion euro secili donacion për të ndihmuar për Koronavirusin, radhën e kishte një tjetër lojtar i Bayernit për të bërë një donacion të tillë. Robert Lewandowski dhe partnerja e tij, Anna Lewandowski, kanë dhuruar plot 1 milion euro donacion, një shifër e majme dhe që do […]

LEXO TE PLOTE