Connect with Us

Habit Guardiola/ “Po nuk e bëra këtë gjë, do të jem dështak”

Premier Liga

Habit Guardiola/ “Po nuk e bëra këtë gjë, do të jem dështak”

Publikuar

-

Pep Guardiola e di që njerëzit do ta quajnë dështak, nëse ai nuk fiton trofeun e Champions League as këtë sezon me Man. City-n.

Sipas të gjitha gjasave, tenkiku spanjoll do të largohet nga “qytetarët” në fund të këtij sezoni dhe ai dëshiron ta mbyllë duke fituar trofeun më të rëndësishëm për klube në Europë.

“Vitin e kaluar e patëm një sezon të jashtëzakonshëm, por njerëzit thanë ‘po, por ti nuk e fitove dot Champions League. Për këtë arsyeje unë do të gjykohem si dështim në këtë klub, nëse nuk e fitojmë Champions League, gjatë kohës që unë do të jem trajner këtu”, tha Guardiola.

Arritja më e madhe e Man. City në Champions League është deri në fazën çerekfinale. Ndërsa, për këtë sezon pritshmëritë janë të mëdha duke parë që lufta për titullin kampion në Premier League është e mbyll, ndaj fokusi do të jetë i gjithë te Championsi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Merret zyrtarisht vendimi për të ardhmen e Premier League

Publikuar

-

Nga

Kthimi i futbollit dhe Ligës Premier tani nuk ka një datë përfundimtare pas takimit të aksionarëve. Fillimisht futbolli në Angli u pezullua deri më 30 prill për shkak të shpërthimit të coronavirusit, por në një deklaratë të re, Liga Premier thotë se edicioni aktuale do të rifillojë vetëm kur të jetë gjithçka e sigurt. Sipas […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Milot Rashica “i shkel syrin” Jurgen Klopp-it

Publikuar

-

Nga

Milot Rashica padyshim që ka bërë hapa të mëdha në karrierën e tij, teksa nga fillimet te Vushtrria, tani luan  për ekipin e madh gjerman të Verder Bremenit. Me skuadrën nga Bundesliga, sulmuesi ka treguar paraqitje të shkëlqyera, ku është një nga lojtarët më të mirë te ekipit. Për këtë arsye, Rashica ia ka dakë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Çmenduria/ Premier League mund të zhvendoset në Kinë

Publikuar

-

Nga

Një klub i Premierligës raportohet se ka parashtruar idenë ekstreme të përfundimi të sezonit aktual në Kinë. Premierliga është në mesin e shumë ligave të Evropës që ka pezulluar kampionatin si shkaku i koronavirusit. Drejtuesit e kësaj lige janë duke u përgatitur që të premten pasdite të mbajnë një video-konferencë, por ka shqetësime se autoritetet […]

LEXO TE PLOTE