Connect with Us

Juventus-Fiorentina, formacionet zyrtare/ Sarri lë në stol “diamantin”

Seria A

Juventus-Fiorentina, formacionet zyrtare/ Sarri lë në stol “diamantin”

Publikuar

-

Juventusi do të presë Fiorentinën në “Allianz Stadium”, për javën e 22-të të Serisë A. Bardhezinjtë do të duan të rikthehen te fitorja, pas humbjës së javës së kaluar 2-1 ndaj Napolit.

Sarri ka lënë në stol Dybalan, ndërsa treshja sulmuese është Higuain, Ronaldo dhe Douglas Costa. Në mesfushë përveç Pjanic që është i padiskutueshëm, do të jenë edhe Bentancur dhe Rabiot. Mbrojtja nuk ka ndryshime nga ndeshjet e fundit.

Në anën tjetër, Iachini ka hedhur në fushë nga minuta e parë, ish-sulmuesin e Milanit, Patrick Cutrone, që do të jetë në krah të Chiesea-s.

Ndeshja fillon në orën 12:30. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: