Connect with Us

Pas letrës prekëse, Piatek “vjell vrer” ndaj Milanit

BundesLiga

Pas letrës prekëse, Piatek “vjell vrer” ndaj Milanit

Publikuar

-

Pas letrës prekëse të lamtumirës, për sulmuesin polak Piatek duket se ka ardhur momenti të shfryjë në lidhje me faktin që Milani nuk besoi te ai dhe vendosi ta shesë pas vetëm një sezoni, te gjermanët e Herthës së Berlinit.

Në një intervistë për “Bild”, sulmuesi polak deklaroi se te Milani i ndërrojnë sulmuesit çdo sezon, ndërsa shtoi se ka ndjerë afeksionin e tifozërisë berlineze në debutim dhe se dëshiron të tregojë se është ende i aftë të shënojë shumë gola.

“Te Milan ndodh gjithmonë, që i ndërrojnë sulmuesit çdo vit. Mesa duket është një lloj sjelljeje e tyre. Megjithatë shënimi i golave është një pasion për mua dhe e di që në Berlin pritshmëritë janë shumë të mëdha”, deklaroi Piatek.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: