Connect with Us

Situatë alarmante te Barcelona pak orë para ndeshjes së sotme/ As Vidal nuk stërvitet me grupin

La Liga

Situatë alarmante te Barcelona pak orë para ndeshjes së sotme/ As Vidal nuk stërvitet me grupin

Publikuar

-

Barcelona do të luajë sot në darkë në “Camp Nou” ndaj Levantes, për javën e 22-të të La Ligës. Kur na ndajnë pak orë para ndeshjes, situata te katalanasit nuk është aspak e mirë.

Arturo Vidal nuk është stërviur dje me grupin dhe prania e tij në ndeshjen e sotme është në dyshim.

Sikur të mos mjaftonin vetëm dëmtimet, 4 lojtarët e larguar gjatë merkatos së janarit, kanë bërë që Barcelona për ndeshjen e sotme të ketë në dispozicion vetëm 15 lojtarë nga ekipi i parë, ndërsa pjesa tjetër do të jenë lojtar nga Barcelona B.

Të kesh kaq pak lojtarë në dispozcion, me siguri që për Quique Setien do të jetë dhimbje koke më vete. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: