Connect with Us

Tottenham-Man. City, mungon goli në Londër/ Djemtë e Guardiolës nuk dinë të gjuajnë penallti

Premier Liga

Tottenham-Man. City, mungon goli në Londër/ Djemtë e Guardiolës nuk dinë të gjuajnë penallti

Publikuar

-

Penalltitë po kthehen në makth te Manchester City. Gabriel Jesus humbi tre penalltitë e fundit dhe Pep Guardiola vendosi t’ia kalonte Ilkay Gundogan këtë përgjegjësi. Gjithsesi, edhe mesfushori gjerman gaboi në ndeshjen e sotme në fushën e Tottenham.

Goditja e Gundogan në minutën e 40-të u prit nga Hugo Lloris, një mjeshtër në neutralizimin e penalltive. Ky rast shkaktoi tension në fushë, pasi City pretendoi për një tjetër penallti. Portieri francez pati një kontakt me Sterling, por VAR-i nuk akordoi sërish penallti për miqtë.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, teksa Sergio Aguero goditi shtyllën në minutën e 27-të. Lloris e devijoi aq sa duhej dhe gjuajtja e argjentinasit u ndal në shtyllë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: