Connect with Us

Video: Mourinho është thjesht gjigant, shihni se çfarë ka bërë sot

Premier Liga

Video: Mourinho është thjesht gjigant, shihni se çfarë ka bërë sot

Publikuar

-

Jose Mourinho arriti të mposhtë edhe njëherë tjetër rivalin e tij Pep Guardiola, pasi Tottenhami fitoi 2-0 kundër Manchester Cityt. Në pjesën e parë, City humbi një penallti dhe në zhvillimet e këtij aksioni, Sterling pretendoi për nje penallti tjetër.

Sipas gjyqtarit, ishte një simulim i sulmuesit anglez, por kartoni i verdhë mungoi. Kjo gjë, nuk e bezdisi fillimisht Jose Mourinhon, por kur asistenti i tij i kujtoi që Sterling e ka një karton të verdhë, strategu portugez vrapoi drejt gjyqtarit të katërt, duke i kërkuar kartonin e kuq.

Kjo video e portugezit, u bë menjëherë virale dhe ka marrë mbi 1 milion shikime në pak minuta. “Special One” është thjesht spektakolar!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: